Korpusy meblowe

Korpusy jako baza mebli są ich bardzo ważną częścią obecnie do ich wykonania stosuje się płyty wiórowe. Jest to produkt wykonany z wiórów drzewnych, sprasowanych z dodatkiem żywic przy użyciu ciśnienia i temperatury w płyty o różnych wymiarach, grubościach, ciężarze objętościowym i parametrach wytrzymałościowych. W zależności od budżetu jaki mamy do przeznaczenia na nasze meble mamy wybór pomiędzy materiałami którymi zostanie ona wykończona. Poniżej prezentujemy tylko kilka przykładów wykończenia z naszej bogatej oferty:

Przykładowe wykończenia korpusów
Jako standard uznaje się płytą laminowaną o gróbości 18 mm, niektórzy producenci aby zmniejszyć koszty stosują płytę o grybości 16 mm. Jeśli ktoś ma do dyspozycji większy budżet może zdecydować sie na płytę wiórową wykończoną okleiną naturalną.

Obrzeża stosowane do wykańczania korpusów

Kolejną istotną częścią korpusu jest obrzeże jakim są wykończone jego wąskie powierzchnie. W tanich meblach stosuje się obrzeża melaminowe o małej odporności na wodę i uszkodzenia. O drobinę droższym ale i bardziej wytrzymałym rozwiązaniem są obrzeża PCV odporne na wodę oraz uszkodzenia mechaniczne.

Wysokiej jakości korpusy
Warto zwrócić uwagę na ten detal podczas wyboru wykonawcy mebli. Jeśli zastosujemy meble wykonane z płyty fornirowanej wąskie powierzchnie okleja się odpowiednio okleiną naturalną.

Zobacz również inne działy

Przepraszamy - dział w przebudowie

Aktualnie trwają prace nad wybranym przez Państwa działem
- pełna funkcjonalność strony już wkrótce - zapraszamy!